Rodzajów umywalek jest dziś całe mnóstwo. Są umywalki wiszące, wpuszczane, jak i wiele innych. Jednak wciąż najpopularniejsze zdają się być umywalki nablatowe. Z czego to wynika i co je wyróżnia?

Umywalki nablatowe czyli jakie?

Umywalki o których mowa znajdują się w całości na szafce. Nie są wpuszczone do środka, nie wiszą również w powietrzu, z czego wynika wiele korzyści zarówno praktycznych, jak i natury estetycznej. Przede wszystkim chodzi tu o przestrzeń pod umywalką nablatową, której jest naprawdę wiele.

Wydaje się, że zwłaszcza w nieco mniejszych łazienkach szafka pod umywalką jest bardzo przydatna. Nie mniej jednak, także w bardziej przestrzennych łazienkach dodatkowa przestrzeń na różnego rodzaju przybory jest jak najbardziej przydatna. W przypadku innego rodzaju popularnych umywalek, zwanych wpuszczanymi, niestety nie ma tak wiele miejsca w szafce. Wynika to z tego, że dużą jej część zajmuje misa umywalki.

Różne materiał umywalek

Rzecz jasna, umywalki nablatowe produkowane są z wielu różnych materiałów. Oczywiście niektóre materiały są nieco popularniejsze od innych. Wydaje się, że najpowszechniej stosowana jest zdecydowanie ceramika oraz porcelana.

Jeśli chodzi o nablatowe umywalki porcelanowe, są one zdecydowanie najbardziej eleganckimi umywalkami. Nie mniej jednak, mają one również swoje wady. Przede wszystkim chodzi o to, że porcelanę łatwo rozbić. Dlatego też, wystarczy, że raz coś cięższego wpadnie do umywalki i może zostać ona zniszczona.

Jeśli chodzi o ceramikę, również jest to materiał elegancki. Co więcej, jest bardzo praktyczny. Przede wszystkim, umywalkę ceramiczną bardzo łatwo się czyści. Istotne jest także to, iż jest to wytrzymały materiał, który nie tak łatwo zniszczyć. Na uwagę zasługuje również fakt, że umywalki ceramiczne są relatywnie tanie.

Nowoczesne umywalki

Na poświęcenie odrobiny uwagi zasługują również najbardziej nowoczesne umywalki nablatowe. Za takie bez wątpienia uważa się umywalki z metalu oraz ze szkła. Jeśli chodzi o umywalki metalowe, mogą być one wykonane z różnych materiałów. Często wykorzystuje się stal lub też aluminium. Szczególnie interesujące są jednak umywalki ze srebra. Są one bowiem najbezpieczniejsze dla zdrowia użytkowników. Rzecz w tym, że srebro zwalcza bakterie i wirusy, dzięki czemu nie gromadzą się one w umywalce.

Jeśli zaś chodzi o umywalki szklane, są one bardzo nowoczesne i eleganckie. Niemniej jednak, problem polega na tym, że łatwo powstaje na nich osad, którego często żadnym sposobem nie da się zlikwidować.