Tradycyjne modele naścienne powoli wypierane są przez nowoczesne baterie podtynkowe, które nie tylko zachwycają swoim fantastycznym wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością. Takie baterie szczególnie chętnie montowane są w przypadku małych pomieszczeń przeznaczonych na łazienki w blokach czy domach jednorodzinnych.

Baterie łazienkowe podtynkowe doskonałym rozwiązaniem dla małych łazienek

Baterie podtynkowe prezentują się bardzo nowocześnie i elegancko, dlatego większość osób stojących w obliczu remontu łazienki decyduje się właśnie na ten model. W przypadku tradycyjnych baterii naściennych cały system hydrauliczny wraz z wężykiem od słuchawki prysznicowej widoczny jest na zewnątrz. Rozwiązania podtynkowe pozwalają na schowanie w ścianie wszystkich tych elementów i pozostawienie na zewnątrz jedynie głowicy baterii wraz z ozdobną maskownicą. Takie rozwiązanie doskonale wpływa na efekt wizualny całej łazienki, ale pomaga również w znacznym stopniu oszczędzić nieco miejsca, co jest szczególnie istotne w przypadku bardzo małych pomieszczeń. Tutaj bowiem liczy się każdy centymetr.
W ofercie zarówno krajowych jak i zagranicznych producentów można znaleźć modele jedno oraz dwuuchwytowe. Zaletą tego pierwszego rozwiązania jest niewątpliwie ich kompaktowy rozmiar, dzięki czemu stanowią idealny wybór dla małych przestrzeni oraz łatwość doboru temperatury wody oraz mocy strumienia. Z kolei modele dwuuchwytowe docenią miłośnicy wnętrz stylizowanych – doskonale sprawdzą się w łazience zaaranżowanej w stylu art deco.
Takie rozwiązania świetnie również sprawdzają się w przypadku wanien czy kabin prysznicowych, ponieważ w znacznym stopniu minimalizują konieczność wiercenia dużej ilość otworów w glazurze.

Montaż baterii podtynkowych

Decyzja o zakupie tego typu baterii musi zapaść na bardzo wczesnym etapie remontu, ponieważ w celu instalacji takiej baterii należy wykuć w ścianie bruzdy głębokie na ok. 10 cm, które następnie zostaną zakryte przez płytki ceramiczne. Jeśli natomiast zdecydujemy się również na dysze do hydromasażu, wówczas warto posłużyć się stelażem stabilizującym cały układ podtynkowy. Oczywiście nie obejdzie się bez pomocy wykwalifikowanego hydraulika – w przypadku samodzielnej próby montażu można stracić gwarancję producenta.